;

Lego Betmens. Filma – bērniem patika humors

24.02.2017. Autors:

Filmiņu izbaudījām pagājušajā sestdienā Forum Cinemas. Šajā reizē uz 3D multfilmu bija jāgaida ilgāk, tāpēc devāmies uz 2D. Uzreiz gribas teikt, ka bērniem, kam patīk Lego, šī filmiņa noteikti patiks.

Bet, ja runājam stereotipiski, novērojumi liecināja par to, ka uz LEGO filmām tomēr visbiežāk vecāki ved puikas. Ar mani kopā bija Adrians (10), Artuss (7) un Marisa (5), un patika arī Marisai.

Ko uztver bērni, skatoties multfilmu? Mums, vecākiem, nereti gribas domāt, ka tikai dzīves ceļa pamācības, atziņas, bet, patiesībā, arī daudz humora, kas šajā multfilmā patiesi bija, pie tam – gaumīgs.

Pats Betmens, gribas teikt, ir sens kā pasaule, lai gan komiksos parādījies jau manu vecvecāku bērnībā, ap 1939.gadu. Arī es atceros, kā bērnībā lūkojos uz šo supervaroni, un ar katru jauno filmu par Betmenu un Gotemas noziedzību, aizvien vairāk šim tēlam pieķēros. Pieaugušā vecumā šo tēmu sāku jau uztvert kā komēdiju, tāpēc man pašai ļoti patika, ka konkrētā multfilma bija ne tikai “klucīšu tipa” filmiņa bērniem, bet tajā bija arī ar humoru iesaistīti “vecie Betmeni” no TV ekrāniem. Kaut arī tas bija tikai uz īsu brīdi, tas palika atmiņā.

Pats sižets, protams, par Gotemas kārtējo glābšanu; cīņu ar ļaundariem, kuru priekšgalā Džokers. Bet te viss jau bija daudz mūsdienīgāk, ar mūsdienu tehnoloģiju iesaistīšanos, digitālās pasaules aktualitātēm, ierīcēm, kas runā kā dzīvas. Bērniem tas patika. Sevišķi ļaundaru “debesīs” runājošais klucītis. Un kas gan būtu mūsdienas bez “selfijiem”? Tādi arī tur bija!

Ļoti patika, kā tika apspēlētas Džokera un Betmena attiecības interesantos, smieklīgos, ironiskos dialogos. Bērniem, protams, atmiņā palika arī joki par dibeniem un apakšbiksēm.

Bet svarīgākais – te tika ļoti uzskatāmi parādīts, cik svarīgi ir ieklausīties citos un prast pieņemt citu palīdzību jautājumos, kuros paša spēkiem galā tikt nevari. Tāpat bērni ļoti labi uztvēra arī vientulības tēmu, un vēlāk runājām par to, ka jā – tas patiešām ir bēdīgi: būt stipram un varenam, bet tai pat laikā vientuļam, tāpēc ģimene ir svarīgākais, kas ir katram no mums.

Filmiņā to lieliski izdevies parādīt caur Betmena un bāreņa Robina, kā arī apkalpojošās personas Alfreda attiecībām, kurās ienāk arī jauna persona no “policijas loka”.

Man un bērniem patika, tāpēc gribas teikt, filmas veidotājiem ir izdevies radīt ko skatīšanās vērtu. Un gribas atzīt, ka šī ir labāka filmiņa par to, ko šīs filmiņas radītāji izveidoja kā pirmo LEGO filmu!

Inga

 

Pievienot komentāru