;

Mērsrags “Balttour 2017” tūrisma izstādē – gadatirgū

22.02.2017. Autors:

Laikā no 3.līdz 5.februārim mūs varēja atrast hallē „Apceļo Latviju!”, netālu no ieejas hallē. Bijām salasījies prāvs kurzemnieku pulciņš, kas ļoti draudzīgā kolektīvā arī piedalījāmies izstādē.

Esam priecīgi dalīties Mērsraga gūtajos iespaidos tūrisma izstādē “Balttour 2017”!

Laikā no 3.līdz 5.februārim mūs varēja atrast hallē „Apceļo Latviju!”, netālu no ieejas hallē. Bijām salasījies prāvs kurzemnieku pulciņš, kas ļoti draudzīgā kolektīvā arī piedalījāmies izstādē.
Mērsragu šogad pārstāvēja Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons un Mērsraga Informācijas centra darbinieces: Evita Albano un Inga Dzērve. Ar savām iespējām ir jālepojas, un jāļauj arī citiem tās pamanīt, tāpēc pastāstījām, kādas tad iespējas piedāvā Mērsrags – iespēju rags! Jo, kas gan būtu vasara bez atpūtas pie jūras? Bet tāpat bijām labi bruņojušies ar informāciju par Talsu un Rojas novadiem, jo startējām kā viena komanda.

‌Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar Mērsraga novada neatkārtojamām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Protams, informējām par uzkāpšanu Mērsraga bākā, pastāstījām arī daudz par pašas bākas vēsturi, kā arī minējām, ka Kurzemē pavisam kopā ir veselas 8 bākas. Pie mums varēja uzzināt arī visu par Mērsraga zemes ragu, kurš iestiepjas tālu jūrā un pasakām un teikām apvīts. Jā, jā, par to vēl šobaltdien liecina Velna pēda, kas saskatāma aptuveni 50m no krasta. Tāpat pieminējām arī novada ievērojamākos apskates objektus.

‌Tie, kas apciemoja mūs, saprata, kāpēc mērsradzniekus joprojām uzskata par diženiem jūras braucējiem un kuģu būvētājiem jau cauri daudziem gadu simteņiem, un kāpēc pie jūras ir vērts gūt mieru, možu garu un spirdzinājumu ne tikai gada siltākajos mēnešos! Bet pēc iepazīšanās ar bukletos pieejamo informāciju neviens nesteidzās prom, jo varēja iepazīsties ar atpūtas un izklaides kuģīša “Palsa” kapteini, kas dalījās savas bērnības piepildītajos sapņos, ļaujot ielūkoties jahtas “Palsa” vēsturē un piedāvājumos!

‌Te varēja atrast gan tūrisma maršruta ceļvežus, gan informāciju par dažādiem Kurzemes novadu apskates objektiem.

‌Inga un Evita

‌”Balttour 2017″ tūrisma izstāde ļāva ienirt brīnumainajā ceļojumu pasaulē gan lieliem, gan maziem, jo par ikkatru šeit bija padomāts. Bija gan spēles, gan atrakcijas, gan tikšanās ar kustīgiem dinozauriem, tāpat bija arī loterijas, ļoti daudz un dažādu degustāciju. Šķiet, katrs novads izcēlās ar ko īpašu, un visiem bija iespēja uzzināt par to, ko katra novada tūrisma dzīvē ienesīs tieši 2017.gads. Tā bija milzīga, trīs dienu gara pieredze un informācijas apmaiņa.

‌Inga Dzērve (Mērsraga informācijas centrs)
‌FOTO: Raimonds Rāts

Viss raksts un foto: mersrags.lv

Pievienot komentāru