;

Pirmie vasaras piedzīvojumi tepat sētā

28.06.2012. Autors:

Kamēr aiz loga vējš svilpo un galvā tādas īstas vasaras ainas tikai tiek uzburtas, pastāstīšu, kādi piedzīvojumi maniem bērniem bijuši jau šajā vasarā. Šī vasara – pagaidām gan jāsaprot vien ar jūnija mēnesi.

Vasara ar savu kalendāro sākumu atnesa ne tikai prieku par to, ka kaut kad tuvākā nākotnē gaidāms patiešām silts un skaists laiks, tā atnesa Marisai arī jaunas prasmes – meitiņa sāka sētas apvāršņus iepazīt staigājot.

Tāpat, viņai bija arī pirmie Jāņi. Arī tas, saprotams, bija piedzīvojums. Bet tā kā mūsu mājas puikas bija slimnīcā, tā simtprocentīgi nodoties svinēšanai nespējām. Nebija vainadziņu, bet nekas. Marisa pirmo reizi bija nomodā tieši līdz pusnaktij!

Trešais piedzīvojums un pats lielākais un ilgāk baudāmais abus bērnus šovasar pārsteidza sētā. Marisa jau visu bija cītīgi apskatījusi vienatnē. Bet, pavisam cita lieta bija, kad vakar beidzot no slimnīcas mājās atgriezās arī Artuss. Jēziņ, kas tie bija par spiedzieniem, kad viņš tikko izlēca no mašīnas. Ne vairs ēst, ne dzert, neko nevajadzēja. Pa taisno skrēja pie jaunā laukumiņa. Es stāvēju un smaidīju. Esam trāpījuši desmitniekā.

Un piedzīvojums visas vasaras garumā var sākties. Tepat, mūsu pašu sētā!

“Mammu, man ir slidkalniņš!”, un sākumā bikli, ar tēta palīdzību, bet tomēr ar lielu nepacietību un gribēšanu augšā tornītī rausās Artuss, lai nošļūktu. Pēcāk jau nevajadzēja nekādu palīdzību.

Un kādos tik veidos neizmēģināja pašūpoties – gan ar dibenu uz šūpoļu sēžamās daļas, gan ar vēderu un tad uz visām pusēm gorījās, šūpojās.

Un ik mirkli bija dzirdams – “mammu, paskaties! Mammu, re? Mammu, atnāc! Tēti, tu redzēji?”, un tas prieks, tas smaids. Es nezinu.. Tas paņem vecāku sirdi uz visiem laikiem.

Arī Marisai ar brāļa atgriešanos – pavisam cita jauda!

Viņu prieks atgādina man to, cik skaisti ir priecāties par vienkāršām lietām, cik daudz viņiem nozīmē būt kopā ar mums, parādīt mums kaut ko no sava skatupunkta, iemācīt mums kaut ko, ko neviens pedagogs nevar iemācīt – dzīvot, nevis eksistēt.

Pirmie peļķu prieki!

Tepat sētā veidojas atmiņas par mūsu bērnu bērnību, par to, cik mums visiem priecīga kopā būšana.

Un jūlijs mums ir īpašs mēnesis, jo tajā gaidāmi ne tikai priecīgi notikumi, piedzīvojumi pašu sētā, bet kopā ar bērniem došos uz dažādām vietām un jāsaka  – atkal meklēsim piedzīvojumus!

Baudīt laiku kopā ar bērnu, priecāties ar viņu ik dienas – nozīmē dāvāt viņam piedzīvojumu katrai dienai! Es varu derēt, arī Jūsu bērniem katru dienu ir kāds piedzīvojums, ko kopā ar Jums izdzīvot!

Dariet to!

Inga

1 | Vairina

05.07.2012. - 10:34

Super vasarina!Tik super ka esat atkal visi kopa un turpinat baudit vasarinu.Rotallaukums ir kolosals!Tads prieks par berniem un jums!Lai jums jutrumjautrie piedzivojumi ari atlikusaja vasara! :-*

2 | Inga

06.07.2012. - 08:45

Mīļš paldies tev par jauko vēlējumu :* Jā, kopā ir daudzkārt jaukāk un foršāk :)

Pievienot komentāru