;

Tamborējam zābaciņus! Soli pa solim.

08.09.2011. Autors:

Uzmeistarot pašas rokām kaut ko mīļu savam bērniņam, ir tiešām patīkami, jo rokdarbi ne tikai ļauj lieliski relaksēties, bet arī rezultāts pārsvarā ir acij tīkams. Un, ja kaut ko dara no sirds, tad rezultāts tiešām izdodas.

1

2

Zābaciņus sāk, notamborējot 12 gaisa cilpiņu pīnīti un turpinot tamborēt pēc 1. shēmas. Kad pēdiņa ir pabeigta, diegu nogriež. Tādas pēdiņas, protams, vajadzīgas 2gb.

3

4

5

Zābaku sānu maliņai notamborē 68 gaisa cilpiņu pīnīti un turpina tamborēt pēc 2. shēmas. Beigās, nenoraujot diegu, malas galus satamborē ar īsajiem stabiņiem, lai izveidotos aplis.

6

7

Zābaciņa priekšpusi  tamborē  pēc 3. shēmas.

8

9

Zābaciņu priekšiņām nogriež diegus. To tamborēšanā var izmatot dažādu krāsu dziju, kombinējot vairākas krāsas, piemēram, vienu rindiņu tādā krāsā, vienu tādā utml. (Pēdējā attēlā apskatāmi visi 3 mani darbiņi, kur redzams, ka izmantoti dažādi krāsu kombinējumi).

Pēc tam iesaku pēdiņas izgludināt, jo atkarībā no dzijas, tamborējuma (cik tas padevies vaļīgs vai stingrs), pēdiņas var izdoties mazliet līkas vai kunkuļainas. Tikai jāņem vērā, ka labāk gludināt tikai vienu pēdiņas pusi – kreiso, tātad, to, kas būs zābaciņa iekšpusē, jo mēdz gadīties, ka dzija ir vilnas un sintētikas sajaukums, un tādā gadījumā, gludinot ar karstākiem grādiem, dzija var piedegt mazliet.

 

10

Pēc tam no labās puses satamborē pēdiņu ar sānu maliņas augšdaļu- tamborējuma apakšējā daļa parasti izveidojas nedaudz šaurāka par augšējo, kas savukārt piedod pēdas daļai vajadzīgo formu. Savienošanai var izmantot citas krāsas dziju un tamborē : 2 īsie stabiņi, mezgliņš, 2 īsie stabiņi, mezgliņš…  Pēc tam pie sānu maliņas pietamborē pēdas priekšpusīti, skatoties, lai tā būtu virs pēdas platākās daļas, izmantojot tāpat 2 īso stabiņu un mezgliņa kombināciju.

Pietamborēta sānu maliņa pēdiņai.

11

12

Pietamborēta priekšpusīte abu zābaciņu maliņai un pēdiņām.

13

Kad visas detaļas savienotas, pie tām pa apli tamborē stulmiņu pēc 4. shēmas 6 motīvu (shēmā iezīmēts pelēkā krāsā) platumā. 7. rindiņu tamborēju ar tumši zilās krāsas dziju.

14

Pirmā rindiņa.

15

Otro rindiņu tamborēju ar gaiši zilo dziju, tāpat kā pārējās līdz 6. rindiņai, ieskaitot.

16

Abi zābaciņi līdz 6.rindiņai.

17

Abi zābaciņi līdz 7.rindiņai.

18

19

Kad zābaciņi gatavi, jāpagatavo tiem bumbulīši un jāuztamborē gaisa cilpiņu pīnīte, ko ievērt stulmiņa lejasdaļā, aizverot aiz 2. rindas vienkāršajiem stabiņiem (sk.4. shēmu).

20

Vispirms uz biezāka papīra aplīšiem tinu gaiši zilo dziju, tad tumšo.

Kad viss gatavs, seko ievēršanas process.

21

Kad gaisa cilpiņu pīnīte ievērta, tās galos iestiprina bumbulīšus, pīnīti sasien kā šņorējot zābaciņus, un zābaciņi gatavi!

22

Attēlā apskatāmi manis tamborētie zābaciņi, kuros izmantoti dažādi krāsu salikumi, vienos vienas rindiņas izmantotas vienā krāsā, citos atkal citā krāsā un shēmā, saglabājot vien mustura pamatu. Izņemot gaišajiem zābaciņiem 7.rindiņu tamborēju, nevis kā shēmā norādīts: garais stabiņš ar vienu apmetumu + mezgliņš, bet gan tikai ar īsajiem stabiņiem.

23

Zābaciņu paraugs ņemts no : http://www.musturs.lv/modeli/zidaini-lidz-1-gv/zabacinizekites/tamboreti-zabacini/

Apzīmējumu skaidrojumus var atrast: http://www.musturs.lv/rokdarbu-abc/tamboresanas-abc/valdzinu-veidi/

Bumbuļa veidošana: http://www.musturs.lv/adisanas-abc/dekoresana/bumbula-veidosana/

 

 

 

 

 

1 | bebrishi jeb laura

24.10.2011. - 08:11

super…šito variantu neesmu mēģinājusi…laiks tapināt būs :)

2 | Marija

25.01.2014. - 22:08

Cik veca bija Jūsu meitiņa,ka viņa vilka šos zābaciņus?

3 | Samanta

21.01.2015. - 12:32

Te sanāk 3 gadus vecam bērnam zābaciņi, ne zīdainim… :D Bet doma jau laba…

Pievienot komentāru